Temp

AKTUALNOŚCI

 Zebranie Sprawozdawcze  Koła 64 Zabrze

O G Ł O S Z E N I EWalne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie”odbędzie się: 31.05.2021 r.
18.00 – pierwszy termin
18.30 – drugi termin
w siedzibie Stowarzyszenia w Łodzi ul. Próchnika 9.Z powodu pandemii szczegóły podamy tydzień przed zebraniem.Honorowane też będą imienne upoważnienia do głosowania nad uchwałami.Zarząd

1% !!!

1 procent

ROZPOCZĄŁ SIĘ SEZON ROZLICZEŃ PIT ZA 2019 ROK !!!
Jak co roku istnieje możliwość darmowego rozliczenia PIT za 2019 rok 🙂
Warunkiem jest przekazanie 1% na rzecz jednej z Organizacji Pożytku Publicznego 🙂 Do których należy również SŁOPID „ŻYĆ GODNIE” 🙂 Wszelkich informacji udziela p. Kasia Księgowa pod nr tel. 42 637 15 15. Podajemy także bezpośredni link do darmowego programu dzięki, któremu można samodzielnie rozliczyć PIT. Program sprawdzony, bezpłatny, dość prosty w obsłudze: https://www.e-pity.pl/…/program-online-epity-2020-KRS-00002…

Znalezione obrazy dla zapytania serce

Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie”

oraz

Hospicjum Domowe Salve

składa serdeczne podziękowanie dla

Zespołu Tanecznego Step Dance z Koluszek

oraz

Stowarzyszeniu Studio Integracji Krzysztofa Cwynara

za wspaniałe występy podczas koncertu charytatywnego

w ramach XVI Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też Życie”

dotyczącej wsparcia opiekunów rodzinnych i dzieci w żałobie.

Jesteśmy pod wrażeniem. Niech żałują osoby zaproszone a nieobecne.

Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia oraz pracownicy hospicjum

Koncert zespołu

KONCERT CHARYTATYWNY

w ramach XVI Kampanii- Hospicjum to też Życie

odbędzie się 16 listopada w godz. 16.00-18.00.

w Teatrze Piccolo, ul. Tuwima 34, w Łodzi. Szczegółowy plan koncertu podamy na dniach 🙂
Zarząd Stowarzyszenia

UWAGA WAŻNE !!!WALNE ZEBRANIE WYBORCZESTOWARZYSZENIA ŁÓDZKIEJ OPIEKI PALIATYWNEJ I DŁUGOTERMINOWEJ „ŻYĆ GODNIE” odbędzie się 29.11.2019 r.Pierwszy termin godz.18.30Drugi termin       godz.19.00Obecność wszystkich członków wskazana a nawet obowiązkowa!!!
Spotykamy się w siedzibie stowarzyszenia ul Próchnika 9.(domofon 34)Zarząd Stowarzyszenia

Kolejny raz Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie” bierze udział w ogólnopolskiej kampanii Fundacji Hospicyjnej o nazwie „Hospicjum to też życie”. W  XVI kampanii działania prowadzone są pod hasłem: Ważni – niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj.

W tegorocznej kampanii skupiamy się na rodzinie, bo choroba to kryzys, który dotyka wszystkich bliskich chorego. Życie opiekunów rodzinnych skupia się na opiece, wypełnianiu życia chorego dobrymi chwilami. Przychodzi jednak czas kolejnych utrat, a w końcu ból rozstania i nauczenia się życia bez bliskiej osoby. Ten okres w życiu najbliższych opiekunów wymaga wieloaspektowej pomocy. W ramach XVI kampanii chcemy podkreślić holistyczny charakter opieki hospicyjnej i wyjątkową w systemie ochronie zdrowia, całościową dbałość o potrzeby chorego, jego bliskich oraz osoby w żałobie. Taka postawa wobec osób potrzebujących leży u podstaw filozofii opieki hospicyjnej.

Hospicjum to też Życie. Życie chorych, życie ich opiekunów rodzinnych, życie osieroconych. Jakość tego życia w dużym stopniu zależy od jakości udzielanego wsparcia. Kampania ma pokazać, na czym ono polega. Tym co łączy opiekunów rodzinnych i osierocone dzieci, to niedostrzeganie ich rzeczywistych potrzeb w systemie pomocy, niedocenianie ich trudnej psychologicznie sytuacji i bezradność otoczenia. Dzieci osierocone to często zapomniani żałobnicy. Opiekunowie rodzinni to zapomniani w systemie wsparcia bliscy.

Chcemy podkreślić konieczność wsparcia rodzin osób starszych, niedołężnych, nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych, którzy są pod opieką hospicjów, ale również tych, którzy na taką opiekę nie mogą liczyć. Chcemy także podzielić się hospicyjnym doświadczeniem w zakresie pomocy osobom w żałobie, a w sposób szczególny osieroconym dzieciom.

Zachęcamy lokalne środowiska do budowania sieci wsparcia poprzez wolontariat opiekuńczy. Prowadzimy dyskusję merytoryczną o potrzebach opiekunów rodzinnych, problematyce osierocenia, a zwłaszcza potrzebach dzieci w żałobie, włączając do niej ekspertów z różnych dziedzin.

Źródło: www.hospicja.pl

Zakończono zbiórkę publiczną Nr 2018/4090/OR

za zgodą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w

dniu 16.11.2018-30.06.2019 Zebrano 1120 zł

Wydatkowano w sposób następujący:
300 zł – plakaty i ulotki kampanii Hospicjum to też Życie
300 zł – zakup kart podarunkowych do Smyka dla 3 dzieci osieroconych
130 zł – Dzień Dziecka w siedzibie Stowarzyszenia
390 zł – „Kolorowy Piórnik” – na wyprawkę dla 2 dzieci do szkoły

UWAGA!!!

PILNY I WAŻNY KOMUNIKAT:

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW

STOWARZYSZENIA ŁÓDZKIEJ OPIEKI PALIATYWNEJ I DŁUGOTERMINOWEJ „ŻYĆ GODNIE”

ODBĘDZIE SIĘ

29 MAJA 2019 R. O GODZ.

18.00 – I TERMIN

18.30 – II TERMIN

W SIEDZIBIE: ŁÓDŹ, UL. PRÓCHNIKA 9.

PROSIMY W MIARĘ MOŻLIWOŚCI O PUNKTUALNE PRZYBYCIE WSZYSTKICH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA!

Śmiech
Śmiech
Śmiech

Koncert Charytatywny

w Ramach XV Kampanii
„Hospicjum to te
żŻycie

„Opiekun Rodzinny – Nie Musi Być Sam

17.XI.2018 – Teatr Piccolo ul. Tuwima 34

godzina 17.00 – 19.00

godz. 17:00 – 17.10 – Powitanie zaproszonych gości i krótkie

przedstawienie działalności SŁOPiD i Hospicjum Domowego Salve

Wystąpią:

godz. 17:10 – 17:15 – Ewa K. wyrecytuje swoje wiersze

godz. 17:15 – 17:45 – Grupa Skrzypcowa „Suzuki” działająca przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli

godz. 17:45 – 18:15 – Przerwa na spotkanie „przy ciasteczku”

godz. 18:15 – 18:20 – wiersze ciąg dalszy

godz 18:20 – 19:00 – Solistka Wiesława S-P w repertuarze własnym

Zapraszamy

Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia

www.slopid.na17.pl

Kolejny raz uczestniczymy w kampanii „HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE”, której tematem przewodnim i celem po raz trzeci jest poprawa sytuacji opiekunów rodzinnych –

osób samodzielnie opiekujących się swoimi chorymi i niesamodzielnymi bliskimi w domach.  Zmiana ich sytuacji to proces, który wymaga czasu, ale także zdecydowanych działań.

Kim jest opiekun rodzinny? – dla przypomnienia 😉

Opiekun rodzinny to osoba opiekująca się w domu swoim bliskim: dorosłym lub dzieckiem, niesamodzielnym z powodu choroby, ułomności lub niepełnosprawności.

Wspiera go emocjonalnie, zapewnia opiekę i pielęgnację, pomaga w codziennych czynnościach. Często zajmuje mu to 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez wiele lat.

To może być nasz sąsiad, koleżanka, ktoś z rodziny lub współpracowników.

Działania w ramach XV kampanii:

Działania tegorocznej kampanii rozpoczynają się już 13 października, w Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

Wówczas w całej Polsce odbywać się będą koncerty i inne wydarzenia inicjowane przez hospicja.

Kulminację działań kampanijnych Fundacja Hospicyjna przewiduje na 30 listopada, kiedy w Anglii, za sprawą organizacji CarersUk, obchodzony jest Dzień Praw Opiekuna.

Polski Dzień Opiekuna Rodzinnego Fundacja Hospicyjna chce rozpocząć merytoryczną dyskusją z udziałem ekspertów i samych opiekunów, podczas której mamy nadzieję wypracować jednolitą definicję terminu

„opiekun rodzinny”. Jest to konieczne w celu uspójnienia debaty na temat  systemowych rozwiązań kwestii wsparcia opiekunów.

Tego dnia w hospicjach odbędą się również spotkania dla opiekunów, mające na celu ich integrację i uświadomienie, gdzie mogą zwrócić się o pomoc.

Po dyskusji zaprosimy na premierę książki Anny Kulki-Doleckiej Wyjrzeć przez okno, będącej nie tylko zapisem codzienności opiekuna rodzinnego chorego przewlekle dziecka,

ale także rodzajem dobrego merytorycznie poradnika.

Autorka z wykształcenia jest psychologiem, a jej rodzina od lat znajduje się pod opieką Domowego Hospicjum dla Dzieci ks. Dutkiewicza SAC.

Mamy nadzieję, że ta książka okaże się ważną pozycją dla wielu opiekunów rodzinnych,  którzy często skupieni na opiece nad bliską osobą, zapominają o własnym zdrowiu i potrzebach.

Anna Kulka-Dolecka proponuje, by… wyjrzeli przez okno i znaleźli dla siebie swoją przestrzeń.

Przez cały czas trwania kampanii będziemy także przekonywać dziennikarzy prasy lokalnej i ogólnopolskiej, aby podjęli temat opiekunów rodzinnych.

30 listopada, dzięki współpracy podjętej z Fundacją Agory, na łamach „Gazety Wyborczej” ogłosimy również konkurs dla uczniów na tekst dotyczący wsparcia opiekunów.

Uświadamianie kolejnym pokoleniom wagi ich aktywności jest ważnym elementem w strategii rozwijania sieci wolontariatu w całej Polsce. Już teraz koordynatorzy z kilkunastu miast, przeszkoleni w poprzednich kampaniach,

tworzą i zachęcają do włączania się w  Lokalny Wolontariat Opiekuńczy.

Zmiana sytuacji opiekunów to zadanie dla nas wszystkich: zarówno instytucji na poziomie ogólnopolskim, jak i lokalnych społeczności,

w których pomoc możemy kierować ku konkretnym osobom.

To sprawa, która dotyczy wielu z nas, a w obliczu statystyk potwierdzających starzenie się społeczeństwa, potrzeba podjęcia konkretnych działań jest coraz bardziej nagląca.

O działaniach w SŁOPID „Żyć Godnie” będziemy powiadamiać na bieżąco, ale już dziś zapraszamy na imprezę w ramach kampanii

17 listopada 2018 r. godz. 17:00 na ul. Tuwima 34 w Łodzi.

Odbędzie się koncert, zbiórka publiczna wspierająca działania Stowarzyszenia a przy tym możliwość zakupu przepysznych przetworów i

rękodzieła wykonanych przez Naszych wolontariuszy, sympatyków i pracowników.

10 lecie stowarzyszenia 

{gallery}pages/historia/10lecie{/gallery}

Stowarzyszenie zgłosiło się do III edycji programu TESCO -Decydujesz- Pomagamy.
14 października 2017 posadziliśmy żonkile pod siedzibami TESCO
{gallery}pages/historia/tesco{/gallery}

Nasz projekt "Dzieci osierocone są wśród nas"otrzymał najwięcej głosów klientów i tym samym zwyciężył w mikroregionie .

Otrzymaliśmy dotację 5.000 zł na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci osieroconych i wyjazd do ZOO do Borysewa.

Oficjalne wręczenie czeku nastąpi w najbliższym czasie w TESCO.

Każda organizacja, która wzięła udział w etapie głosowania będzie miała okazję do zorganizowania zbiórki pieniędzy

na terenie sklepów TESCO w dniach 26-28 stycznia 2018 r.

Dziękujemy klientom sklepów TESCO, którzy na nas głosowali oraz kierownictwu i paniom ekspedientkom.

Zarząd Stowarzyszenia


Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie” w dniach 9.10.2016 r. – 30.06.2017 r. przystąpiło do zbiórki publicznej
za zgodą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nr 2016/3286/OR w ramach XIII Kampanii „HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE”.
Zebrane środki w wysokości 4989 zł przeznaczono w całości na pomoc dzieciom osieroconym i remont siedziby stowarzyszenia.
Zarząd i członkowie Stowarzyszenia dziękują wszystkim za pomoc i wsparcie


Znalezione obrazy dla zapytania Słowo dziekujemy

Msza za zmarłych będących pod opieką Hospicjum Domowego Salve i SŁOPiD „Żyć Godnie”
odbędzie się 10 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 w kościele św. Jerzego przy ul. Jerzego 9.
Po mszy spotkanie z rodzinami zmarłych.
Zgłoszenia osób do Ewy Gawęda smsem
na nr tel. 603 303 889  lub 693 93 37 03 lub 501 784 469

UWAGA WAŻNE !!!

Znalezione obrazy dla zapytania walne zebranie sprawozdawcze

Walne Zebranie Sprawozdawcze członków

Stowarzyszenia Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej

„ŻYĆ GODNIE”

odbędzie się 30.05.2017 r.
w siedzibie Stowarzyszenia przy ul.Próchnika 9

I termin – godz. 18.00

II termin – godz. 18.30

Zarząd

Kolejny już raz SŁOPiD przystępuje do kolejnej już XIII Kampanii Społecznej „HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE”. W tym roku tematem przewodnim jest:

„Rola opiekunów rodzinnych w opiece nad przewlekle chorymi dziećmi i osobami u kresu życia.”

Po ostatnich kampaniach, poświęconych dzieciom osieroconym, w tym roku w nadal będziemy mówić o rodzinie chorego. Tym razem jednak chcemy zwrócić społeczną uwagę na członków rodzin, którzy sprawują codzienną opiekę nad swoimi ciężko chorymi bliskimi, dorosłymi i dziećmi. Na opiekunów rodzinnych.

Opieka nad osobami u kresu życia to zadanie dla całego interdyscyplinarnego zespołu. Ważne są też relacje z rodzinami, będącymi dla zespołów ważnymi partnerami w opiece. W codziennej praktyce spotykamy zarówno rodziny obojętne, uciekające od odpowiedzialności, roszczeniowe, jak też rodziny aktywne, zaangażowane, zmobilizowane. Jednak bardzo często, szczególnie w opiece domowej, spotykamy rodziny zmęczone, wypalone, zalęknione. U których resztki nadziei mieszają się z rezygnacją i poczuciem bezsilności. Znacznie trudniej skupić się na chorym i jego potrzebach, gdy widzimy, że pomocy potrzebuje też jego bliski, sprawujący opiekę.

To wypalenie rodzin wynika najczęściej z wcześniejszych doświadczeń, intensywności sprawowania opieki przez długi czas i podporządkowania temu zadaniu organizacji codziennego funkcjonowania, nierzadko ograniczenia lub nawet rezygnacji z życia zawodowego, towarzyskiego czy rodzinnego. Wynika też z samotności opiekuna, braku wsparcia, potrzebnej wiedzy, możliwości odpoczynku, niezrozumienia ze strony otoczenia. Taki opiekun nie jest dobrym partnerem dla zespołu opiekuńczego. Wymaga większego zaangażowania, cierpliwości i czasu.

O wiele łatwiej współpracuje się z rodziną, która potrafi radzić sobie w sytuacji opieki, która nie jest przemęczona i zrezygnowana. Co możemy zrobić, by mieć w rodzinach naszych podopiecznych, dorosłych i dzieci, takich partnerów opieki? Co możemy zrobić, by w przyszłości współpracować ze świadomymi, przygotowanymi do opieki rodzinami? Potrzebne są oczywiście konkretne rozwiązania systemowe, ale zanim zostaną one wypracowane i wdrożone, możemy zacząć zmieniać rzeczywistość wokół nas już dziś.

Celem XIII kampanii „Hospicjum to też Życie” jest zwrócenie uwagi na ważną rolę i wymierną wartość udziału rodzin w systemie opieki nad ciężko chorymi dorosłymi i dziećmi, szczególnie w opiece domowej oraz zachęcenie zarówno instytucji rządowych, jak i lokalnych społeczności do budowania różnych form wsparcia na ich rzecz. To wyzwanie, które niosą zmiany demograficzne, i na które musimy być przygotowani jako członkowie rodzin, zespoły, ale i całe społeczeństwo.

Kampania medialna „Hospicjum to też Życie” rozpocznie się 8.10.2016 r. (Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej), zakończy 31.03.2016 r. Jak zawsze do współpracy zaprosimy media ogólnopolskie i lokalne.

Podczas kampanii prowadzona będzie zbiórka publiczna oraz uruchomiony charytatywny SMS o numerze 7279. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na wzmocnienie hospicyjnej opieki nad chorymi i ich rodzinami.

INFORMACJA

Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie”

przekazuje informację na temat:

zakończonej zbiórki publicznej NR 2015/3747/OR za zgodą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji,

która odbywała się w terminie 10.10.2015 – 30.06.2016 r.

ZEBRANO ŚRODKI W ŁĄCZNEJ KWOCIE 5410,00 zł, które w całości przeznaczono

na cele statutowe Stowarzyszenia.

Szczegółowe rozliczenie:

1. Organizacja zbiórki – wydruk plakatów i ulotek informacyjnych   488,93 zł;

2. Zakup parawanu medycznego   289,00 zł;

RAZEM 777,93 zł;

3. Remont siedziby Stowarzyszenia 4632,07 zł;

RAZEM  5410,00 zł.
ZARZĄD STOWARZYSZENIA

W dniu 11 czerwca 2016 r. o godzinie 16.00 w kościele św. Jerzego przy ul. Jerzego 9 odbędzie się msza święta za zmarłych będących pod opieką hospicjum i stowarzyszenia. Po mszy spotkanie z rodzinami zmarłych w świetlicy „Wieczernik”. Zapraszamy!!!

UWAGA WAŻNE !!!Walne Zebranie Sprawozdawcze członków

Stowarzyszenia Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej

„Żyć Godnie”

odbędzie się 31.05.2016 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul.Próchnika 9

I termin – godz. 17.00

II termin – godz. 17.30

Zarząd

UWAGA UWAGA UWAGA !!! Już 2 kwietnia 2016 r. o godz. 16.30 w
Szkole Muzycznej ul. Sosnowa 9 –
Mały Chór Wielkich Serc znany miedzy innymi z hitu: „EMMANUEL” czy „Nie gromadźcie skarbów tutaj”
w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem da
KONCERT CHARYTATYWNY
na rzecz dzieci osieroconych
w ramach XII Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też Życie” ; „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach”.
Bilet wstępu dla osoby dorosłej – 10,00 zł
Dzieci i młodzież do lat 18. – wstęp wolny
Aukcję charytatywną w postaci rysunków słoni TUMBO przeznaczymy na pomoc dzieciom osieroconym
ZAPRASZAMY GORĄCO !!!
Szersze informacje o Małym Chórze Wielkich Serc i jego repertuarze można znaleźć:
1. http://serca.franciszkanie.pl/index.php 2. https://www.facebook.com/Ma%C5%82y-Ch%C3%B3r-Wielkich-Serc-152529974772920/?fref=ts

NR KRS 0000298785

Kolejny rok z rzędu istnieje możliwość darmowego rozliczenia PIT! Tym razem PIT za 2015 rok 🙂

Jak co roku warunkiem jest przekazanie 1% na rzecz jednej z Organizacji Pożytku Publicznego 🙂 Do których należy również SŁOPID „ŻYĆ GODNIE” 🙂

Co roku także pojawiają się pytania jaką kwotę, gdzie to trzeba wpłacić itd. oraz mylne informacje…

Państwo nie ponosicie żadnych kosztów z tego tytułu, nie jest to także kwota odliczana od kwoty zwrotu podatku z Urzędu Skarbowego dla Państwa!!!

Najprościej tłumacząc na tzw. „chłopski, prosty rozum” – najniższa stawka podatku od dochodu to 18% , jeśli przekażecie Państwo 1% na jakąś organizację to kwota

odpowiadająca 17% trafia do budżetu naszego państwa – Polski, a kwota odpowiadająca 1% wpływa automatycznie na konto wybranej przez Państwa organizacji poprzez Urząd

Skarbowy.

Wszelkich informacji udziela wolontariuszka Ola pod nr. tel. 531 390 976

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wszystkim Naszym Wolontariuszom składamy życzenia zdrowia, pomyślności, wytrwałości w niesieniu pomocy Pacjentom oraz chęci do pomocy w samym naszym Stowarzyszeniu.

Bez Was nie byłoby tego ogromu pomocy i nie byłoby niezapomnianych spotkań i imprez 🙂

Serdeczne życzenia składają Członkowie, Pracownicy i Zarząd Stowarzyszenia 🙂

Znalezione obrazy dla zapytania wolontariusz
Znalezione obrazy dla zapytania wolontariusz

UWAGA !!! W dniu 30 listopada 2015 o godzinie 17.30 – I termin i 18.00 – II termin odbędzie się

WALNE ZEBRANIE WYBORCZE

Członków Stowarzyszenia Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „ŻYĆ GODNIE” !!!

Miejsce: ul. Próchnika 9 (siedziba Stowarzyszenia).

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!! 🙂

Znalezione obrazy dla zapytania zebranie

UWAGA !!! DARMOWE WARSZTATY DLA OPIEKUNÓW OSÓB Z CHOROBĄ PRZEWLEKŁĄ !!! MASZ W DOMU CHOREGO MOŻE WARTO SKORZYSTAĆ ?!

XII ogólnopolska kampania społeczna Fundacji Hospicyjnej „Hospicjum to też Życie” prowadzona jest pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom”. Jej podstawowym narzędziem jest odwołanie się do pamięci zbiorowej znanych bajek, których bohaterami są dzieci pozbawione przynajmniej jednego rodzica. Kopciuszek, Jaś i Małgosia, sierotka Marysia, dziewczynka z zapałkami, królewna Śnieżka – na ich losy, często dramatyczne, strata najbliższych osób w przeszłości miała istotny, choć niejednorodny wpływ. Obniżyła status materialny, usunęła poza nawias lokalnej społeczności, w sposób znaczący zaważyła na kształtowaniu się osobowości. Co pół godziny ktoś poniżej 20. roku życia staje się w Polsce sierotą! Najczęściej osierocone dziecko ze swoją żałobą pozostaje samo. I ta bajka nie zawsze dobrze się kończy. Dlatego tak ważna jest pomoc, okazana w sposób profesjonalny i na czas. Bogate doświadczenie hospicjów z pracy nad osieroconymi dziećmi pacjentów, dzięki współpracy z powstałym 9 lat temu Funduszem Dzieci Osieroconych, wykorzystane zostanie do pomocy wszystkim małoletnim żałobnikom.

Ważna strona dotycząca pomocy: http://tumbopomaga.pl/

Tam można znaleźć informację jak pomóc dziecku w żałobie.

Znalezione obrazy dla zapytania słonik tumbo

Stowarzyszenie przystąpiło do XII Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Hospicjum to też Życie” będącej kontynuacją ubiegłorocznej edycji pod hasłem „Pomagamy dzieciom w żałobie”. Kampania zamierza ponownie zwrócić uwagę społeczeństwa na problem osierocenia i żałoby doświadczanych przez dzieci, a także konieczność udzielenia im pomocy socjalnej oraz wsparcia psychologicznego możliwego dzięki programowi „Tumbo Pomaga”.
Stowarzyszenie organizuje w tym celu koncert charytatywny w dniu 10.10.2015 o godz. 17.00 w Szkole Muzycznej przy ul. Sosnowej 9 w Łodzi, na który serdecznie zapraszamy.

Znalezione obrazy dla zapytania nutki

tikon smile

Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie” w ramach XI Kampanii „Hospicjum to też Życie” przystąpiło za zgodą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji do zbiórki publicznej NR 2014/1036/OR. Zbiórka trwała od 25.10.2014 do 30.06.2015 r.Zebrane środki w wysokości 3100 zł przeznaczono w całości na remont siedziby Stowarzyszenia oraz zakup leżanki lekarskiej – decyzja członków SŁOPiD podczas Walnego zebrania Stowarzyszenia w dniu 29.05.2015.
Zarząd

W dniu 21 czerwca 2015 r. o godz. 13.00, w Kościele św. Jerzego (Łódź, ul. Jerzego 9) odbędzie się Msza Św. za Zmarłych oraz spotkanie z Rodzinami w świetlicy Wieczernik.

Jest okazja wspomnieć naszych Zmarłych we Mszy, a także spotkać się z Pracownikami SALVE oraz Członkami, Wolontariuszami SŁOPID „ŻYĆ GODNIE” 🙂

Zgłoszenia osób do intencji Mszy można wysyłać smsem na nr: 501784469

Serdecznie zapraszamy 🙂

UWAGA !!!

Już 20 czerwca 2015 r. (sobota) w godzinach 12.00 -18.00 zapraszamy na Nasze stoisko

w trakcie FESTIWALU ZAANGAŻOWANYCH ŁODZIAN na ul. Piotrkowskiej !!! 🙂

Będzie można zasięgnąć informacji o Stowarzyszeniu, naszych działaniach i pracy a także zmierzyć

ciśnienie, tętno i poziom glukozy 🙂

ZAWIADOMIENIE

W dniu 29.05.2015 r. godz. 1700 i 1730 odbędzie się WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

członków Stowarzyszenia Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie” w

siedzibie przy ul. Próchnika 9.

Zarząd

Przypominamy dyskretnie że do 30 kwietnia 2015 r. trzeba złożyć w Urzędzie Skarbowym PIT-y! Istnieje możliwość darmowego rozliczenia PIT-u w zamian za 1 % przekazany w ramach tegoż PIT-u na jakąś Organizacje Pożytku Publicznego, miedzy innymi na Nasze Stowarzyszenie.

Jeśli zdecydujecie się na przekazanie 1% Nam to…

Nasz numer

KRS 0000298785

Wystarczy go wpisać np. w PIT- 37 w pozycji 131. Ewentualnie w pozycji 133 cel szczegółowy 1% wpisać „na cele statutowe”…Ot, cały proces przekazania Emotikon wink


Wszelkich informacji na ten temat udziela nasza Wolontariuszka Ola pod nr tel. 531 390 976.

PLAN NASZEGO SOBOTNIEGO KONCERTU 🙂

UWAGA KONCERT !!! UWAGA KONCERT !!! UWAGA KONCERT !!!

W dniu 25 pażdziernika 2014 r. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego (Łódź, ul. Sosnowa 9) odbędzie się KONCERT CHARYTATYWNY w ramach XI Kampanii społecznej „HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE”. W tym roku tematem jest kontynuacja ubiegłorocznej edycji pod hasłem: „Pomóż ukoić ból”, czyli zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem skutkówosierocenia dzieci i młodzieży oraz promocja programu wsparcia psychologicznego „Tumbo pomaga”, mającego pomóc w przejściu okresu żałoby.

Szczegółowy program koncertu i akcji towarzyszących zamieścimy wkrótce !

ZAPRASZAMY JUŻ DZIŚ !!!

PROSIMY O LICZNE PRZYBYCIE!!!

Stowarzyszenie Łódzkiej opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie” po raz kolejny przystąpi do XI już kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie”. Tematem tegorocznej kampanii będzie kontynuacja ubiegłorocznej edycji pod hasłem „Pomóż ukoić ból”, czyli zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem skutków osierocenia dzieci i młodzieży oraz promocja programu wsparcia psychologicznego „Tumbo pomaga”, mającego pomóc w przejściu okresu żałoby. Okres żałoby jest szczególnie trudny dla dzieci i młodzieży. Przeżywają one traumę spowodowaną utratą najbliższej osoby, czemu często towarzyszy obniżenie statusu materialnego rodziny. Odczuwalny jest brak bliskiej osoby, która mogłaby dziecku pomóc przejść przez ten trudny okres. Najbliższe otoczenie dziecka, także przeżywające żałobę, często nie potrafi bądź nie ma siły, by rozmawiać o tym, co się stało. W ośrodkach paliatywno-hospicyjnych są psycholodzy, którzy mogą udzielić doraźnej pomocy i wskazówek, natomiast w szkole, drugim po rodzinie ważnym środowisku życia i rozwoju dziecka, pedagodzy szkolni i nauczyciele nie zawsze wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem przeżywającym stratę bliskiej osoby.

Fundacja Hospicyjna wspiera osierocone dzieci i młodzież, których najbliżsi byli pacjentami hospicjów. Celem obecnej kampanii jest przypomnienie, że opieka hospicyjna obejmuje całego człowieka – przede wszystkim chorego, ale także jego najbliższych, a szczególnie dzieci osierocone. Chcemy wzmocnić pomoc finansową oraz pomoc psychologiczną poprzez uruchomienie programu opieki psychologicznej skierowanej do dzieci i młodzieży, ale także opiekunów i nauczycieli. Trwałym efektem kampanii będzie wdrożenie programu „Tumbo pomaga”, składającego się ze strony internetowej poświęconej wsparciu psychologicznemu dzieci, młodzieży, ich opiekunów i nauczycieli, publikacji skierowanej do opiekunów i nauczycieli oraz, w dalszej perspektywie, cyklu szkoleń dla pedagogów szkolnych i nauczycieli.

Kampania „Hospicjum to też Życie” rozpocznie się 11.10.2014 r. (Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej), a zakończy 31.12.2014 r. Fundacja Hospicyjna organizuje ją we współpracy z Telewizją Polską SA, mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi, pod patronatami honorowymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Partnerami merytorycznymi będą: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej i Krajowy Duszpasterz Hospicjów.

W czasie trwania kampanii Fundacja będzie prowadzić zbiórkę publiczną w formie kwest do puszek oraz będzie działał charytatywny SMS o numerze 7279. Zabrane pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc osieroconym dzieciom. Gorąco zachęcam do przystąpienia do kampanii podejmującej kolejny ważny społecznie temat, łączący środowisko hospicyjne hasłem „Hospicjum to też Życie”.

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU ZBIÓRKI PUBLICZNEJ

NR DOA-SO-VII.5311.34.2013

Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie” 90-408 Łódź ul. Próchnika 9 w wyniku przeprowadzonej za zgodą Prezydent Miasta Łodzi zbiórki w dniach 12.10.2013 – 30.06.2014 r. uzyskało sumę 7.200zł, którą w całości przeznaczono na cele statutowe Stowarzyszenia: pomoc dzieciom osieroconym i remont siedziby Stowarzyszenia.

Zarząd

ZAPROSZENIE NA PIELGRZYMKĘ DO SPYCIMIERZA ! ! !
Spycimierz (lub Spicymierz, Spicimierz) – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim,
w powiecie poddębickim, w gminie Uniejów. W Spycimierzu na Boże Ciało układane są dywany kwiatowe.
W dniu 19.06.2014 o godz. 8.30 – 9.00 planowany jest wyjazd autokaru z Placu Wolności
do miejscowości Spycimierz na procesję Bożego Ciała.

Koszt -15zł od jednej osoby dorosłej i dziecka powyżej 10 lat.
Wyżywienie we własnym zakresie.
W planie jest też pobyt w Uniejowie !
Powrót do Łodzi około godz. 20.00.

ZAPRASZAMY ! ! !

W dn. 7.06 2014 o godz. 16.00 w kościele św. Jerzego, ul. Jerzego 9, odbędzie się Msza Święta za zmarłych będących pod opieką Hospicjum Domowego Salve i członków SŁOPID „ŻYĆ GODNIE”. Podczas mszy odbędzie się zbiórka pieniędzy na cele statutowe Stowarzyszenia. Po nabożeństwie – spotkanie z rodzinami zmarłych w świetlicy Wieczernik.
Serdecznie zapraszamy 🙂

ZAWIADOMIENIE

W dniu 27.05.2014 o godz. 17:00 i 17:30 odbędzie się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie”
w siedzibie ul. Próchnika 9.
Ze względu na ważność omawianych spraw obecność jest wskazana.

Zarząd

Istnieje możliwość darmowego rozliczenia PIT za 2013 r. !!!

Nasi wolontariusze gratis rozliczą Państwa PIT w wersji papierowej-drukowany arkusz PIT lub przez internet*
.


Jedyny warunek to:

wyrażenie zgody** na przekazanie 1% podatku na:

STOWARZYSZENIE ŁÓDZKIEJ OPIEKI PALIATYWNEJ I DŁUGOTERMINOWEJ „ŻYĆ GODNIE” KRS 0000298785 😉


Tak niewiele dla Was to wielka pomoc dla Nas 🙂

* warunkiem rozliczenia przez internet jest podanie dochodów z roku poprzedniego czyli 2012-w ten sposób Urząd Skarbowy

identyfikuje osobę poza podanym nr PESEL, jako dowód otrzymaja Państwo druk UPO – urzędowe potwierdzenie odbioru w wersji papierowej  🙂

** wyrażenie zgody w formie pisemnej poprzez imienne podpisanie oświadczenia, którego druk Państwo otrzymacie przy

składaniu PIT do rozliczenia w naszej siedzibie 🙂Informacje:

Ola, tel. 531 390 976

e-mail: Oleska82@interia.pl

Istnieje także możliwość kontaktu przez komunikator Gadu-Gadu lub Skype po wcześniejszym zgłoszeniu na e-mail oraz poprzez wysłanie prywatnej wiadomości na profil SŁOPID na facebook 🙂

Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „ŻYĆ GODNIE” w ramach zbiórki publicznej Nr DOA-SO-VII.5311.34.201 zorganizowało Bal Charytatywny. Impreza odbyła sie 25.01.2014 r. w Garnizonowym Klubie Oficerskim. Za pisemną zgodą właściciela GKO podczas balu sprzedano cegiełki i przedmioty za łączną kwotę 3200 zł. Zebrane środki będą w całości przeznaczone na remont siedziby Stowarzyszenia.

Zarząd

W dniu 27 stycznia 2014 r. o godz. 17:00 rozpoczynamy spotkania z psychologiem –

w ramach VI Grupy Wsparcia dla osób w żałobie.

Miejscem spotkań jest siedziba SŁOPID ul. Próchnika 9.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH !!!

W dniu 17.12.2013 o godz.17.00 odbędzie się Wigilia dla osób z Grupy Wsparcia, Pań z klubu Otwarte Serca, członków stowarzyszenia, zaproszonych Gości i Przyjaciół. Serdecznie zapraszamy do siedziby stowarzyszenia przy ul. Próchnika 9.

W dniu 7 listopada 2013 o godz.18.00 odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia spotkanie Pań z Klubu Otwarte Serca i Grupy Wsparcia dla osób w żałobie.

Serdecznie zapraszamy 🙂 !!!

plakat
zapr

Tematem tegorocznej X kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie” będzie problem osierocenia dzieci i przeciwdziałanie jego skutkom pod hasłem „Pomóż ukoić ból”.

Okres żałoby jest szczególnie trudny dla dzieci i młodzieży. Przeżywają one traumę spowodowaną utratą najbliższej osoby, czemu często towarzyszy obniżenie statusu materialnego rodziny. Odczuwalny jest brak bliskiej osoby, która mogłaby dziecku pomóc przejść przez ten trudny okres. Najbliższe otoczenie dziecka, także przeżywające żałobę, często nie potrafi bądź nie ma siły, by rozmawiać o tym, co się stało. W ośrodkach paliatywno-hospicyjnych są psycholodzy, którzy mogą udzielić doraźnej pomocy i wskazówek, natomiast w szkole, czyli drugim po rodzinie ważnych środowisku życia i rozwoju dziecka,  pedagodzy szkolni i nauczyciele nie zawsze wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem przeżywającym stratę bliskiej osoby.

Fundacja Hospicyjna wspiera osierocone dzieci i młodzież, których najbliżsi byli pacjentami hospicjów. Celem obecnej kampanii jest przypomnienie, że opieka hospicyjna obejmuje całego człowieka – przede wszystkim chorego, ale także jego najbliższych, a szczególnie dzieci osierocone. Chcemy wzmocnić pomoc finansową oraz pomoc psychologiczną poprzez stworzenie programu opieki psychologicznej skierowanej do dzieci i młodzieży, ale także opiekunów i nauczycieli. Mamy nadzieję, że trwałym efektem kampanii będzie stworzenie strony internetowej poświęconej wsparciu psychologicznemu dzieci, młodzieży, opiekunów i nauczycieli oraz podręcznik.
Fundacja zwróciła się o patronat honorowy pani Anny Komorowskiej, Małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
W czasie trwania kampanii Fundacja będzie prowadzić zbiórkę publiczną za pomocą charytatywnego SMS-a oraz wpłat na konto. Zabrane pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc osieroconym dzieciom. Gorąco zachęcam do przystąpienia do kampanii podejmującej kolejny ważny społecznie temat, łączący środowisko hospicyjne hasłem „Hospicjum to też Życie”.

NADAL poszukujemy pomocnika-wolontariusza,
który zna się na środowisku Joomla 1.5 i ma czas, potrzebna pomoc przy prowadzeniu i aktualizacji strony Stowarzyszenia.
Kontakt: Ola, tel. 531 390 976, GG:189036, e-mail: Oleska82@interia.pl

Podsumowanie Zbiórki Publicznej NR DOA-SO-IV.5311.18.2012 od 13.X.2012 r. – do 30.06.2013 r.


Za Zgodą Prezydent Miasta Łodzi i w trakcie udziału w IX Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też Życie” członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Żyć Godnie” podczas aukcji przedmiotów, sprzedaży zniczy, gadżetów świątecznych oraz innych darowizn zebrali 12.181,00 złotych.

Środki przeznaczone będą w całości na pomoc dzieciom osieroconym i niepełnosprawnym, na zakup i naprawę sprzętu do wypożyczalni, remont siedziby stowarzyszenia. Z w/w wymienionych środków zakupiono już ssak elektryczny.
Informacja o zbiórce publicznej ukazała się w Expresie Ilustrowanym w dniu 24.07.2013r na stronie 15.
Dziękujemy Darczyńcom, Sponsorom i Fundacji Hospicyjnej z Gdańska za wparcie działalności naszej placówki i prosimy o dalszą współpracę.

Zebrane środki w kwocie 15.030,00 zł zostały przeznaczone na zakup koncentratora tlenu, 10 materacy przeciwodleżynowych, na pomoc dzieciom osieroconym i remont siedziby Stowarzyszenia przy ul. Próchnika 9 (wymiana 9 okien).
Zebrane środki w kwocie 15.030,00 zł zostały przeznaczone na zakup koncentratora tlenu, 10 materacy przeciwodleżynowych, na pomoc dzieciom osieroconym i remont siedziby Stowarzyszenia przy ul. Próchnika 9 (wymiana 9 okien).

W dniu 17.06.2012 r. o godz.19:00 odbędzie się msza św. za zmarłych w kościele pw. św. Wincentego Pallottiego ul. Łagiewnicka 197/201.
Po mszy odbędzie się zbiórka publiczna na cele statutowe stowarzyszenia oraz spotkanie rodzin z zespołem Stowarzyszenia.
Dojazd do kościoła: od Śródmieścia – autobus 65 lub 65a – przystanek przy ul. Sowinskiego,  od Zgierza ten sam autobus przystanek dla wysiadających przy ul. Bema.
Dojazd samochodem – na wysokości Łagiewnickiej 197 należy skręcić w ul. Kasztelańską w prawo i za 100 metrów w ul.Wałbrzyską w prawo.

Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej I Długoterminowej „ŻYĆ GODNIE” wraz z Parafią św.Pallottiego ul. Łagiewnicka 197/201, organizuje w dniach:
8-10 czerwiec 2012 r. Pielgrzymkę na Krzeptówki – Śladami Jana Pawła II

Koszt trzydniowej podróży: 260 zł osoba dorosła, 130 zł dziecko – (opłata za: autokar, 2 obiado-kolacje, 2 noclegi, wstęp do muzeum w Zakopanem i w Oświęcimiu).
Zapisy do 15 maja 2012 r.
Ilość miejsc ograniczona!!!
Szczegóły pod nr tel. ks. Łukasz Dutkiewicz 507 747 078
lub
501 784 469 telefon Stowarzyszenia.
ZAPRASZAMY!!!

W dniu 29.05.2012 o godz.17.00
zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Wsparcia w siedzibie stowarzyszenia.

ZAWIADOMIENIE
W dniu 15.05.2012 r. o godz. 17.00 odbędzie się WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE Członków Stowarzyszenia Łódzkiej Opieki Paliatywnej I Długoterminowej „Żyć Godnie”.
Miejsce Zebrania: 90-408 Łódź, ul. Próchnika 9
I TERMIN: 15.05.2012 r. godz. 17.00
II TERMIN: 15.05.2012 r. godz. 17.30
Zarząd SŁOPID „Żyć Godnie”

VIII Kampania społeczna Hospicjum to też Życie
– Podaruj swój czas

Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej I Długoterminowej „ŻYĆ GODNIE” i Hospicjum Domowe Salve przystąpiło po raz trzeci do Kampanii Edukacyjno-Społecznej „HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE”.
VIII Kampania odbyła się w dniach 1.10-31.12.2011 r.
Temat główny: WOLONTARIAT 50+ „Podaruj swój czas”
Fundacja Hospicyjna chce zachęcić osoby dojrzałe do wolontariatu szeroko rozumianego: może to być wolontariat na rzecz hospicjów, podopiecznych domów opieki długoterminowej czy wolontariat sąsiedzki na rzecz przewlekle chorych w domach.
Trwający Europejski Rok Wolontariatu jest okazją do nagłośnienia tego, że wolontariat jest ważny i cenny zarówno dla samych wolontariuszy jak i odbiorców ich pomocy.
W ramach Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów,  Stowarzyszenie wraz z Zespołem Hospicjów SALVE obył się koncert charytatywny „Głosy dla hospicjum” w Szkole Muzycznej przy ul. Sosnowej 9, dnia 8 października 2011 o godz 17.
Fotorelacja z koncertu zorganizowanego w ramach kampanii >>>

W dniu 24 stycznia 2012 r. w godz. 16.00-18.00
rozpoczynamy spotkania IV Grupy wsparcia dla osób w żałobie.
Zapraszamy osoby chętne.
Kontakt pod numerami telefonów:
501 784 469
661 252 664

Msza św. za zmarłych w dniu 4.12.2011
godz.17.00 w kościele św. Ducha na Placu Wolności.
Po mszy spotkanie z rodzinami zmarłych i wolontariuszami 50+
w siedzibie Stowarzyszenia ul. Próchnika 9.
Serdecznie zapraszamy.


VIII Kampania społeczna Hospicjum to tez Życie – Podaruj swój czas
Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki paliatywnej I Długoterminowej Żyć Godnie wraz z Zespołem Hospicjum Domowego Salve przystąpiło do VIII Kampanii Społeczno-Edukacyjnej Hospicjum to tez Życie – Podaruj swój czas.
Tematem wiodącym obecnej kampanii jest rozwój wolontariatu wśród osób dojrzałych – wolontariat 50+.
W okresie trwającego Europejskiego Roku Wolontariatu chcemy pokazać jak ważny jest wolontariat dla samych wolontariuszy
i tych do których pomoc jest skierowana. Wolontariat to nie tylko satysfakcja i uczucie spełnienia – to wdzięczni pacjenci i ich rodziny.To zdobycie nowych umiejętności, poznanie wspaniałych ludzi i rozwój osobisty.
Pomoc ma wiele twarzy, a  każda z nich jest  bardzo potrzebna i ważna.

Dnia 27 września o godz 17.00
w siedzibie stowarzyszenia (Łódź, ul. Próchnika 9)
odbędzie się spotkanie Klubu Otwartych Serc
Serdecznie zapraszamy.

Dnia 18 października o godz 17.00 odbędzie się
w siedzibie Stowarzyszenia w Łodzi ul Próchnika 9
spotkanie Grupy Wsparcia dla osob w żałobie.

Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej I Długoterminowej „Żyć Godnie”  w okresie od 04.07.2010r do 14.08.2011r realizowało zadanie publiczne na rzecz osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji połączonej z muzykoterapią u chorego w domu.
Bezpłatnym  programem rehabilitacji połączonej z muzykoterapią wspieranym finansowo przez Urząd Miasta Łodzi Wydział Spraw Społecznych objęto 10 przewlekle chorych niepełnosprawnych osób  mieszkańców Łodzi.
Zajęcia obejmowały u każdego chorego 12 jednogodzinnych zabiegów rehabilitacji połączonej z muzykoterapią w domu pacjenta
w okresie 04.07- do 14.08.2011r.

Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej I Długoterminowej „Żyć Godnie”
w ramach prowadzonej zbiórki publicznej  NR SSP.III.5022/8/10/11 w okresie od 25.09.2010r do 30 .06.2011 uzyskało kwotę 11.799.00 zł.
Pieniądze uzyskane ze zbiórki publicznej zostały przeznaczone na sfinansowanie najbardziej potrzebnych rzeczy dla czwórki dzieci osieroconych, zakup ssaka elektrycznego, a także przystosowania  części pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprzez montaż w siedzibie Stowarzyszenia wykładzin antypoślizgowych.
Informacja o zakończeniu zbiórki publicznej i wyniku finansowym ukazała się dn. 25.07.2011 w Dzienniku Łódzkim. (>>zobacz)
Wszystkim osobom wspierającym Stowarzyszenie bardzo serdecznie dziękujemy.
Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej I Długoterminowej „Żyć Godnie” może realizować swoje cele dzięki ludziom dobrej woli, dla  których los człowieka chorego, cierpiącego i jego rodziny nie jest obojętny.
Zarząd Stowarzyszenia

Zapraszamy na Spotkanie Grupy Wsparcia
14 lipca (czwartek) godz 17.00-19.00,  siedziba Stowarzyszenia –  Łódź ul Próchnika 9

Zapraszamy na Spotkanie Grupy Otwarte Serca
12 lipca godz 18.00,  siedziba Stowarzyszenia –  Łódź ul Próchnika 9

12 maja 2011r w siedzibie Stowarzyszenia Łódzkiej Opieki Paliatywnej I Długoterminowej „Żyć Godnie”
odbyło się Walne Zgromadzenie członków stowarzyszenia
na którym przedstawiono sprawozdanie  finansowe, merytoryczne z działalności za rok 2010.
Uchwałą członków przyjęto jednogłośnie sprawozdania finansowe, merytoryczne
z działalności za rok 2010 i na wniosek Komisji Rewizyjnej udzielono Zarządowi absolutorium.
Sprawozdania finansowe i merytoryczne za rok 2010 w wersji elektronicznej są upublicznione
na stronie internetowej stowarzyszenia, na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości:   www.pozytek.gov.pl,
w wersji papierowej przesłane do Departamentu Organizacji Pożytku Publicznego, Warszawa ul Nowogrodzka 1/3
Dziękujemy członkom Stowarzyszenia za udział w Walnym Zgromadzeniu.
Zarząd Stowarzyszenia

Zapraszamy na Spotkanie Grupy Wsparcia
19 maj godz 17.00,  siedziba Stowarzyszenia –  Łódź ul Próchnika 9

Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej i Długoterminowej „Życ Godnie”
serdecznie dziękuje w imieniu członków stowarzyszenia, pacjentów i ich rodzin,
wszystkim osobom, które wspierają organizację i pomagają realizować jej cele.
Dzięki przekazanym przez Państwa środkom finansowym w postaci 1%,
darowizn rzeczowych i pienężnych,
mogliśmy w bardzo krótkim czasie częściowo wyremontować nową siedzibę.
Dnia 5 marca 2011r, przeprowadziliśmy się do nowych pomieszczeń Stowarzyszenia
mieszczących się przy ul. Próchnika 9.
Przed nami jest jeszcze bardzo dużo pracy związanej z remontem pozostałej części pomieszczeń,
jednakże jesteśmy szczęśliwi że możemy służyć pomocą pacjentom i ich rodzinom w oddanych do użytku pomieszczeniach.

Dziękujemy !

Zobacz zdjęcia:
– remont części pomieszczeń nowej siedziby Stowarzyszenia >>
– wyremontowane pomieszczenia nowej siedziby Stowarzyszenia >>

– remont części pomieszczeń nowej siedziby Stowarzyszenia cz. 2.>>

Kampania „Hospicjum to też Życie” rozpocznie się 12.10.2013 roku (Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej), a zakończy 31.12.2013 roku. Fundacja Hospicyjna organizuje ją we współpracy z Telewizją Polską SA, mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Partnerami merytorycznymi będą: Instytut Psychologii przy Uniwersytecie Gdańskim, Krajowy Duszpasterz Hospicjów. SŁOPID ponownie przystąpi do kampanii organizując w ramach kampanii koncert charytatywny i wiele innych imprez towarzyszących których szczegóły podamy wkrótce.

„SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU ZBIÓRKI PUBLICZNEJ 2011/2012 r.”
Od 01/10/2011 r do 30/06/2012 r. Stowarzyszenie Łódzkiej Opieki Paliatywnej I Długoterminowej
„ŻYĆ GODNIE”
przystąpiło decyzją Prezydent Miasta Łodzi do zbiórki publicznej